Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İSTANBULDAKİ BAFRALILARIN CEMİYETİMİZE ZİYARETİ

İSTANBULDAKİ BAFRALILARIN CEMİYETİMİZE ZİYARETİ
  • Genel
  • 26 Mart 2015

Bafra’nın büyük bir nüfus kitlesi hiç kuşkusuz İstanbul’da hayatlarını idame ettiriyor. Yıllar önce İstanbul’a gidenler bugün nafakalarını bu büyük şehir’de kazanıyor, evlatlarını okutuyor veya burada evlatlarının geleceğini garanti altına almaya çalışıyor.

İşte bunlardan bir tanesi de Bafralı Şenol Gül, geçtiğimiz günlerde Bafra Gazeteciler Cemiyetine gelerek Başkanımız İbrahim Alaçamlı’yı ziyaret etti. İkili, geçmişi yad ederek bir süre sohbet ettiler.

 

ŞENOL GÜL KİMDİR?

Şenol Gül Bafra’nın eski ismi büzmelek yeni ismi gümüşyaprak köy’ünden. 1974 yılına kadar köy’ünde çiftçilik ile uğraşmış. 1974 yılında İstanbul’a gitmiş, uzun yıllar geleceği için çeşitli iş alanlarında mücadele vermiş.

Ama hiç bir zaman Bafrasını unutmamış, kendi tabiri ile 30 günün 20 günü İstanbul’da, 10 günü de Bafra’da geçmiş. Halen aynı uygulamayı devam ettiriyor.

Şenol Gül, Bafralıların yakinen tanıdığı eski ülkücü İsmet Çerçi ile ortak iş yapıyor. Asıl meslekleri öğrenci servis taşımacılığı. Kendileri iki ortak bir filo kurmuşlar, işlerini birlikte takip ediyorlar. İş alanı Bakırköy ve Küçükçekmece, bu arada Samsun dernekleri ile sık sık bir araya gelerek hemşehrileri ile hasret gideriyorlar.

 

SİYASETTE DE HER ZAMAN VARDI

Şenol Gül, sınırlı sorumlu esnaf kefalet denetleme kurulu başkanlığı yapıyor, aynı zamanda İstanbul Servis Araçları Odası Kurucu Üyesi. Bu odanın şu an 16 bin üyesi bulunuyor. Küçükçekmece de 2008-2011 yıllarında ülkücü işçiler derneği şube başkanlığı yaptı. Daha sonra aynı derneğin il başkan yardımcılığında bulundu. Bu arada MHP Küçükçekmece yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. 45 yıldır, İstanbul’da ikamet eden Şenol Gül hiç bir zaman bafra’yı ve hemşehrilerini unutmadı.

İfade ettiğimiz gibi her ay’ın 10 günü Bafra’ya gelerek dost ve yakınları ile hasret gideren Şenol Gül kardeşimize ve ailesine selamlarımızı ve sevgilerimizi gönderiyoruz.платная раскрутка сайтовтуры в египет от всех туроператоровдома polarгорящие туры на майскиеожоги 3 степени лечение

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ