Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KAYMAKAM ARSLAN “BİLİNÇLİ AVCILIK CAZİBE HALİNE GETİRİLMELİ”

KAYMAKAM ARSLAN “BİLİNÇLİ AVCILIK CAZİBE HALİNE GETİRİLMELİ”
  • Genel
  • 16 Mart 2015

Bafra Kaymakamı Halis Arslan Başkanlığında İlçe Tarım Müdürlüğü Konferans Salonunda Su Ürünleri Konulu Bir Toplantı Yapıldı.

Toplantıda su ürünlerinde yaşanan sorunlar gündeme getirildi. Bilhassa ruhsatsız avcılık da son yıllarda artış gözlendiği, misina ağı kullanımı, iç sularda zıpkınla avcılık yapıldığı açıklandı. Dere ve ırmak yataklarından kum ve çakıl alınması, motorlu tekneler ile kara avcılığı yapılması, elektrik şoku ile balık avcılığı yapıldığı konuşuldu.

Açıklamalarda amatör balıkçılar için yeni bölgeler oluşturulması da kaydedilirken, bu konuların bundan böyle hassasiyetle üzerinde durulacağı da vurgulandı.

 

TOPLANTIDA KAYMAKAM ARSLAN’DA KONUŞTU

Yapılan açıklamalar ve bilgilendirmeler sonunda görüş ve düşüncelerini aktaran Bafra Kaymakamı Halis Arslan’da “Artık bilinçsiz avcılık değil, profesyonel avcılık yapılmasının gerektiğini savundu.” Su ürünlerinin önem arz eden hassas konulardan bir tanesinin olduğunun altını çizen Arslan, “bu nedenle bilinçli avcılık teşvikimiz ile cazibe haline getirilmeli. Amatör balıkçılarımızın belli bir yerde avlanma yapabilmeleri için girişimlerimiz oldu. Şimdi sonuçlandırmayı bekliyoruz. Bilhassa balıkların avlanma yasağı olduğu zamanlarda avlanma yapılmaması özellikle gerekmektedir. Bu arada ırmak ve sedde tarafından kaçak kum alan kaçakçıların özellikle peşlerinde olduğumuzu hatırlatmak isterim. Jandarma timlerimiz geçtiğimiz hafta içerisinde kaçak kum alan 5 kişiyi tespit ederek, cezai işlemlerin uygulandığını da söyledi.”translate from dutch into englishсковорода биол с керамическим покрытиеммодульные дома ценытуроператор по танзании сафаричем лечить вирусный коньюктивит у взрослых

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ