Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KAYMAKAM ARSLAN TÜRKİYE 2.’Sİ BAYAN GÜREŞÇİ’Yİ ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ

KAYMAKAM ARSLAN TÜRKİYE 2.’Sİ BAYAN GÜREŞÇİ’Yİ ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ
  • Genel
  • 01 Mart 2015

Yalova’da yapılan bayanlar serbest stilde Samsun ilimizi temsil eden 72 kilo’da Gül Kezban Dağlı, 12 sporcu arasında Türkiye 2.’si olarak Bafra’ya döndü.

Türkiye 2.’si güreşçimiz Bafralı Gül Kezban Dağlı, bu sevincini paylaşmak için Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ı makamında ziyaret etti.
Türkiye 2.’si olarak Bafra’ya haklı bir gurur yaşatan bayan güreşçimiz Gül Kezban Dağlı’yı tebrik eden Kaymakam Halis Arslan, böyle bir ödülü kazanıp ilçemize getirmesi Bafra’yı ve bizleri oldukça sevindirdi dedi.
Kaymakam Halis Arslan, şöyle konuştu “Yalova’da yapılan bayanlar serbest stil 72 kilo’da 12 il arasından bayan güreşçimiz Gül Kezban Dağlı, Türkiye 2.’si olarak göğsümüzü kabartmıştır. Milli takım kampına katılacak olan bu güzide bayan sporcumuzu bizlerin de Kaymakamlık olarak ödüllendirmemiz gerekir. Bu nedenle bayan sporcumuzu çeyrek altın ile ödüllendirmek istiyorum. Ben buna azmin zaferi diyorum, demek ki azmedince bu tür başarılar peşi sıra geliyormuş. Ben kızımızdan ileriye dönük daha büyük başarılar bekliyorum” diye konuştu.
İLKOKULDAN BERİ GÜREŞE İLGİM VARDI 
Türkiye 2.’si bayan güreşçimiz Gül Kezban Dağlı’da Kaymakam Arslan’a hitaben yaptığı konuşmada duygularını şöyle dile getirdi, “Sayın Kaymakamım, ben çocukluğumdan beri sporda güreşi tercih ettim. Büyük bir ilgim vardı. O yıllar da bayanlar arasında güreşe fazla bir ilgi yoktu. Ama ben azmettim ve bunu başaracağıma kendime söz verdim. Çalışmalarımı aralıksız olarak sürdürüp antremanlarıma devam ettim. Bafra Güreş İhtisas Spor Klubünün bu başarımda bana çok büyük katkıları oldu. Öğrenmem gereken ne varsa burada bana hocalarım hepsini öğretti. Turnuva öncesi hocalarım beni bu müsabakalara özel olarak hazırladılar. Yalova da 2.’lik ile yetindim. Amacım 1.’lik ile Bafra’ya dönmekti ama sağ ayağımın diz bölümünde sakatlık olduğundan dolayı 2. Oldum. İnşaallah önümüzdeki şampiyona da hedefim Türkiye 1.Liğini kimseye kaptırmadan şampiyon olarak Bafra’ya döneceğim. Şu anda ilçe gençlik spor müdürlüğünde 25 güreşçiye ders veriyorum. Onları da kendim gibi başarılı ve azimli bir hale getireceğim. Alınacak olan ödüller ile bu sevinci hep birlikte yaşacağız. Kaymakamımız olarak siz, biz bayan sporculara büyük destek vererek hepimizi teşvik ediyorsunuz. Bizler de kazanacağımız ödüller ile sizlere olan borcumuzu ödeyeceğiz” dedi.

 

SAM_9889

 сковородки гриль чугунныедержатель для ваннойказань строительство домовтуры в израиль 2015покупка ссылок для раскрутки сайтов

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ